Чому списки рекомендованих 4 серпня не останній шанс потрапити на бюджет 2015

Коли 4 серпня сформуються списки рекомендованих на бюджетну форму навчання, у вас є наступні варіанти дій:

  1. Якщо, вас влаштовує дана спеціальність, виконати вимоги до зарахування, тобто принести оригінали документів до 18 години 8 серпня і бути зарахованим на бюджет.
  2. Бути зарахованим на вакантні бюджетні місця, тобто на місця, куди були рекомендовані абітурієнти, але вони не принесли оригінали до 8 серпня.
  3. Бути зарахованим на контракт.

Детальніше про зарахування на вакантні бюджетні місця.

Згідно розділу 12 умов прийому до ВНЗ цього року:

Приймальна комісія анулює раніше надані рекомендації вступникам, які не виконали вимог для зарахування (не подали оригінали документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додатка до нього, сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та інших документів, передбачених цими Умовами та Правилами прийому, до приймальної (відбіркової) комісії вищого навчального закладу).

Приймальна комісія не пізніше 18 години 12 серпня надає рекомендації до зарахування на вакантні місця державного замовлення вступникам за рейтингом із числа рекомендованих до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, які виконали умови до зарахування відповідно до пункту 1 та 2 розділу XVІ цих Умов.

Якщо 8 серпня бюджет не набрався повністю (не всі з рекомендованих принесли документи), то всіх, хто приніс документи, включають до наказу. Решту, крім рекомендованих на бюджет 4 серпня, рекомендують на контракт. Далі комісія має право за рейтингом рекомендувати на вакантні бюджетні місця тих, хто рекомендований на контракт.

Отже, на вакантні бюджетні місця на даній конкретній спеціальності не можуть бути рекомендовані абітурієнти:

  • Які вже подали оригінали на бюджет або контракт в іншому ВНЗ (зверніть на це увагу);
  • були рекомендований на дану спеціальність та не принесли оригінали документів.

Список рекомендованих вакантні бюджетні місця оприлюднять не пізніше 18 години 12 серпня. Зарахування буде проводитися за рейтингом, тобто з числа тих хто здав оригінали будуть зараховані абітурієнти з найвищими балами. Відбувається той же добір оригіналів, який був при вступі минулих років (про добір можна почитати тут).

Коротше і простіше кажучи

Якщо вам не влаштовує напрям, на який вас рекомендували у списках 4 серпня, то у вас є час 18 години 8 серпня проаналізувати стан справ з бажаним напрямом (рейтингові списки, дізнатися в приймальної комісії) і вирішити чи подавати документи на гарантований бюджет, чи ризикувати та чекати добору на вакантні бюджетні місця 12 серпня. Не факт, що такі місця будуть. Головне при цьому доборі подати оригінали та мати високий рейтинг. У разі якщо ви не пройдете на бюджет на ці вакантні місця бюджет вам ніхто не поверне. Якщо ви подаєте оригінали до 8 серпня туди, куди ви рекомендовані, про можливість зарахування на іншу спеціальність на вакантні бюджетні місця вам також ніхто не повідомить, та і не зможуть цього зробити бо оригінали цього року подаються лише раз.

Поділитися: