Коротко про пріоритети, зарахування на бюджет та формування списку рекомендованих в 2015 році

При вступі 2015 року ви зазначаєте пріоритет для кожної заяви. На основі цих пріоритетів будуть формуватися списки рекомендованих.
Що таке пріоритет

Пріоритет – це показник, що виражає пріоритетність (тобто важливість для абітурієнта) кожної заяви. Він виражається числом від 1 до 15. Найвищий пріоритет має число 1, найнижчий – число 15. Тобто пріоритет “1” він присвоює найбажанішому напряму (спеціальності), а останні числа пріоритетів для заяв, що найменш бажані. Як правило, низькі пріоритети присвоюють заявам, що подаються як запасний варіант у разі, коли не вдасться поступити на бажаний напрям (спеціальність).

 • Пріоритет не може бути змінений протягом вступної кампанії;
 • Неможливо присвоїти однакові пріоритети для двох і більше заяв;
 • Порядок встановлення пріоритетів при подачі заяви звісно не важливий.

Як зазначити пріоритет для заяви?

При подаванні заяви онлайн пріоритет зазначається у спеціальному полі з випадаючим списком, а при подачі особисто в ВНЗ позначаєте його при подачі паперової заяви. Для ВНЗ, в які вступити найважче рекомендується встановити найвищі пріоритети (1 і нижче), і відповідно для вузів, в яких ви впевнені в своєму вступі, варто зазначити низькі пріоритети (15 і вище).

Примітка: заяві з цільовим направленням автоматично присвоюється найвищий пріоритет.


Як проводиться зарахування на бюджет

В період  з 31 липня до 12 години 4 серпня системою автоматично згідно пріоритетів буде сформовано списки рекомендованих до зарахування, в яких:

 1. Кожен абітурієнт буде рекомендований до зарахування на один напрям (спеціальність) з максимально можливим пріоритетом (як формуються списки).
 2. Список після 12 години 4 серпня вже не змінюється.
 3. У абітурієнта є термін до 18 години 8 серпня віднести документи до приймальної комісії.
 4. У разі невиконання пункту 3, на дане вакантне бюджетне місце претендують інші абітурієнти, що 1) були рекомендовані на бюджет (на будь-якому іншому напрямі, але не на цьому) та не принесли оригінали, 2) абітурієнти, що не були рекомендовані на бюджет.

Читайте також: Строки вступної кампанії 2015


Як формуються списки рекомендованих до зарахування на бюджет

Згідно умов прийому у кожному вузі для кожного напряму (спеціальності) буде сформовано рейтинговий список, що буде коригуватись автоматично згідно вказаних пріоритетів заяв абітурієнтів.

 1. Абітурієнт бере участь у конкурсі з заявою з 1 (найвищим) пріоритетом.
  1. Його балів достатньо і він стає рекомендований на спеціальність з 1 пріоритетом. Заяви з іншими пріоритетами (2-15) анулюються і їх позиції займають заяви інших абітурієнтів.
  2. Балів не достатньо для проходження на бюджет. Переходимо до пункту 2
 2. Абітурієнт бере участь у конкурсі з заявою з 2 пріоритетом.
  1. Його балів достатньо і він стає рекомендований на спеціальність з 2 пріоритетом. Заяви з іншими пріоритетами (3-15) анулюються і їх позиції займають заяви інших абітурієнтів
  2. Балів не достатньо для проходження на бюджет. Переходимо до пункту 3
 3. Абітурієнт бере участь у конкурсі з заявою з 3 пріоритетом (і так далі).
 4. Дані маніпуляції проводяться до тих, пір поки всі бюджетні місця не будуть заповнені абітурієнтами з максимально можливими пріоритетами.
Поділитися: