“Маруся” Григорій Квітка-Основ’яненко шпаргалка

Григорій Квітка-Основ’яненко

(1778-1843)

Григорій_Квітка-Основ’яненко_ЗНО
Справжнє прізвище – Квітка. Памфлетист, прозаїк, драматург, фундатор нової української прози, довів, що українська мова не наріччя, а повноправна мова великого народу.

Читати біографію.

Маруся

Присвячена Анні Григорівні Квітці – дружині автора.

Сюжет: Зустрівшись на весіллі, Маруся та Василь закохуються одне в одного. Вони готові одружитися, проте батько Марусі Наум проти – Василя можуть забрати на службу. Тоді Василь іде на заробітки і знаходить спосіб відкупитися від служби. Але йому потрібно ще виконати деяку роботу – і на поминальну неділю паски він розлучається з Марусею, до осені. Під час останньої зустрічі Маруся передбачає свою смерть і невдовзі помирає, простудившись під дощем. Під час похорон Марусі Василь дуже побивається. Після поховання Марусі Василь зникає. Батьки дізнаються, що він був ченцем в Печерському монастирі в Києві і невдовзі помер.

Жанр твору:  сентиментально-реалістична повість.

Ознаки сентименталізму: посилена увага до психології людини, підкреслення здатності простої людини до тонких чуттєвих переживань, ідеалізація героїв.

Ознаки реалізму: достовірно передані картини селянського побуту та звичаїв, рекрутчина як головна перешкода до одруження закоханих.

Тема твору: кохання Марусі та Василя

Ідея твору: піднесення краси почуттів простої людини.

(також можна додати, що цей твір був написаний як доказ  того, що українською можна написати твір, який здатний виявити найменші порухи людської душі)

Поділитися: