Як потрібно писати ЗНО

Сам я написав ЗНО досить успішно. Під час усіх тестувань незалежно від того чи це українська чи математика я дотримувався приблизно одного і того ж самого плану роботи. Тут я буду говорити очевидні речі, проте, думаю, з цієї статті ви можете взяти щось корисне і для себе.

Отже, вам видали зошити, ви перевірили друк, почався відлік часу. Що далі?

 1. Починайте виконувати тести. По-порядку. Знаєте – позначте правильний варіант. Проте позначте лише в чорновику, а не на бланку з відповідями. Не знаєте, або сумніваєтесь – пропустіть і поставте збоку знак питання (ну або помітьте це завдання іншим способом)
 2. Завдання з відкритою відповіддю. З ними те ж саме, що і з тестами: знаєте як розв’язувати – розв’язуєте; не знаєте, або розв’язування може зайняти дуже багато часу – ставите знак питання «?» і пропускаєте.
 3. Твір краще писати в самому кінці. Залиште для нього достатньо часу.
 4. Тепер повертаємось до пропущених завдань. Якщо завдань з «?» залишилось досить багато, то повторіть пункт 1, приділяючи більше часу завданням. Також розв’язуєте завдання з відкритими відповідями, проте зовсім незнайомі завдання не чіпаємо.
 5. Якщо ви не здогадуєтесь яка правильна відповідь, то відсійте всі завідома неправильні варіанти – збільшіть свої шанси. Після пропустіть це завдання. Відповідь, яка здається правильною, краще не позначати.
 6. Заповніть бланк відповідей, перевіряючи кожне з завдань. Позначаєте тільки ті відповіді, в яких ви впевнені.
 7. Гляньте на годинник. Це важливо. Слідкуйте за часом.
 8. Розв’яжіть, або намагайтесь розв’язати завдання з відкритою відповіддю.
 9. Заповніть до кінця бланк запитань. В пропущених тестових завданнях позначте ті варіанти, які Вам здаються правильними. ПОРОЖНІМИ ЦІ ЗАВДАННЯ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ!!! Якщо в завданні не вдалось відсіяти невірні варіанти відповіді, то ймовірність того, що ви його позначите правильно 20% або й 25% все ж краще ніж 0%. Також позначте свій варіант і на чорновику, щоб потім перевірити правильність дома, не чекаючи офіційних результатів.
 10. Заповніть також і відповіді до завдань з відкритою відповіддю. Якщо можете – підгляньте до сусідів, проте не у всіх однакові дані в задачах. Минулого року однакові завдання були у 1, 4, 7 і так далі; у 2, 5, 8 і так далі; у 3, 6, 9 і так далі. Якщо підглянути неможливо, то напишіть хоч якусь відповідь, формат якої буде відповідати задачі. Скажете, що вгадати неможливо? Раз в рік і палка стріляє. Немає нічого неможливого (правда за лоб себе вкусити таки неможливо). В 2012 році я так вгадав відповідь з фізики. Отримав +2 бали. Норм.
 11. Якщо часу достатньо, то звірте букви в чорновику і бланку відповідей А.

ВАЖЛИВО!

Не виправляйте відповіді, які ви ставили наугад. Щороку багато хто виправляють відповіді з правильних на неправильні. Не повторюйте їх помилок. Як правило, відповідь, яку ви позначили першою, «найправильніша».

НЕВАЖЛИВО!

Правильні відповіді в більшості завдань я позначав просто крапками зліва від варіантів відповіді. Так простіше буде їх замалювати коректором, якщо хтось раптом захоче готуватись по моїх чорновиках.


Не сприймайте даний план як єдино вірний. Він підійде не всім.

Поділитися: