Як проходять хвилі зарахування в ВНЗ. Частина 2 (2014 рік)

Частина 1

1341306302_students

Тепер же опишу як працює нормальна приймальна комісія.

  • Повідомляє про те, що вас рекомендовано до зарахування, по телефону. Дізнаються чи будете ви нести оригінали саме до них.
  • На основі даних отриманих від абітурієнтів формують реальні списки, з яких виключають тих, хто не бажає вступати на дану спеціальність. Тих хто вагається позначають наприклад знаком «?».
    Реальні тому, що вони на відміну від опублікованих оцінюють реальну ситуацію зі вступом, не спотворену тими, хто вже визначився з вибором ВНЗ/спеціальності і у кого досі висить заява на вступ аля «і сам не гам, і іншому не дам».
  • Недобросовісні приймальні комісії інколи спекулють великою кількістю “рекомендованих до зарахування”.
  • Також можуть повідомляти, про те, що можливе зарахуванння на бюджет в третю хвилю при недоборі.
  • Нормальна приймальна комісія може за півгодини віддати оригінали.
  • Нормальна приймальна комісія не зривається на абітурієнтах, які ще не визначились.

Отже, ваш вступ більше залежить від ваших дій при хвилях зарахування, ніж від балів ЗНО. Щоб орієнтуватись в реальних рейтингових списках варто встановити контакт з приймальною комісією, записати їх телефон, запитувати їх про ситуацію з списками. Також можна користуватись онлайн сервісами, наприклад abit-poisk.org.ua, та іншими. Про те як ними користуватись я ще повідомлю додатково. І в кінці кінців варто ризикувати і подавати документи на добір оригіналів.

Успіхів!

Поділитися: