Чи будуть опубліковані завдання, приклади або зразки завдань ЗНО з української мови та літератури?

Відповідь: ні.

Чому? Міносвіти обіцяло ж… Про все по порядку:

 1.  Дмитро Табачник – тодішній міністр освіти під час прямої лінії з читачами газети “Урядовий кур’єр” заявив:

  “Думаю, що цього року ми один із предметів ЗНО зробимо відкритим. Готуючись до складання у 2014 році тесту з української мови і літератури, найбільш масового, учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть скористатися завданнями, що перебувають у банку тестових завдань”

  Посилання:

 2. У запитаннях та відповідях УЦОЯО неодноразово прозвучали питання щодо публікації цих самих завдань. Ось приклад:

  “У відкритий доступ будуть викладені варіанти завдань з найбільш популярного предмету – української мови та літератури. Табачник.” – це було оприлюднено на одному з сайтів. Чи правда це і якщо правда, то де можна буде знайти ці варіанти завдань?

  У вільному доступі на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти будуть розміщені приклади завдань усіх типів з української мови і літератури, згруповані за темами відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання й за складністю. Оприлюднити цю інформацію для вільного використання абітурієнтами Український центр оцінювання якості освіти планує на момент завершення реєстрації осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2014 році.

 3. Відставка Дмитра Табачника.
 4. Новим міністром освіти став Сергій Квіт.
 5. На інтерв’ю на радіо КПІ Сергій квіт сказав наступне:

  “Чи будуть опубліковані завдання ЗНО з української мови та літератури?”
  “Не думаю. Тобто, ми спеціально це питання не розглядали й ви знаєте, що коли залишилось мало часу, я думаю, таких різких кроків різних ми не будемо робити. Я знаю, що ця тема обговорювалася, … але зараз я кваліфікованоо відповісти не можу. Я не думаю, що те будуть вони виставлені чи ні, що це радикально вплине на результат, тому що тести ЗНО не вимірюють якість, а вибудовують рейтинг. … . Я переконаний, що саме опублікування тестів радикально вплине на результат. Можливо, це було заради популяризації, щоб люди краще готувалися, більше мали перед очима, тобто ми питання це обговоримо ще”

 6. Після цього інтерв’ю я особисто не зустрічав інформації, щодо опублікування цих тестів.

Отже, можемо зробити висновок, що цього року тести не будуть опубліковані і що це все було на рівні чуток. Але, погодьтесь, що крім цих тестів та літератури для підготовки більше ніж достатньо, тому я не вважаю це великою втратою для вас.

Поділитися: